سایت فروشگاهی لیافو

تاریخچه قهوه

کافا نام شهری در اتوپی است که اولین بار گیاه قهوه در آنجا پیدا شده است . انتخاب نام قهوه دلایل گوناگونی دارد و بارزترین آن این است که واژه قهوه از زبان آفریقایی گرفته شده و قهوه ای که در فنجان دارید محصولی از درختی همیشه سبز است که میوه های آن شبیه گیلاس است. دانه قهوه دراصل هسته گیلاس است امروزه قهوه دومین کالای تجاری پس از نفت ، و همچنین مشهورترین نوشیدنی گرم سراسر جهان است . پس از اتیوپی به دلیل ممنوعیت نوشیدنی الکلی قهوه وارد عربستان و یمن شد و پس از آن نوبت به پادشاهان ثروتمند عثمانی رسید که با شکل خاص تهیه و سرو آن به قهوه ترک معروف شد ایرانی ها در سفرهای زیارتی حج با دانه قهوه آشنا شدند و در بازگشت آن را با خود به ایران آوردند در دربار پادشاهان ایرانی مراسم مخصوص نوشیدن قهوه برگزار می شد و کسانی به عنوان قهوه چی باشی بودند که مقامی بلند مرتبه داشتند.

به طور کلـی چهار نوع دانه قهوه وجود دارد
قهوه عربیکا

قهوه عربیکا متداول ترین (و مطمئناً پرمصرف ترین) قهوه در آمریکای شمالی است. به این دلیل که در واقع عطر و طعم مطبوع تر و ملایم تری دارد و قهوه نیز دارای خاصیت اسیدی کمتری است. قهوه عربیکا در مناطقی با ارتفاع زیاد از سطح دریا، به ویژه در مناطقی که باران زیاد است ، پرورش داده می شود. قهوه عربیکا در سراسر جهان از جمله کاستاریکا ، گواتمالا ، کلمبیا ، برزیل ، کنیا ، اتیوپی ، سوماترا و سولاوسی یافت می شود.

قهوه روبوستا

رایج ترین نوع قهوه کانفورا، روبوستا است. روبوستا به طور گسترده ای در ترکیبات اسپرسو استفاده می شود زیرا مشخص شده است که کف بیشتری نسبت به عربیکا تولید می کند. سخت تر ، مقاوم تر در برابر بیماری است و عملکرد بهتری دارد. قهوه های روبوستا دارای مقادیر فوق العاده بالایی از کافئین هستند که مقاومت گیاه را نسبت به گونه های عربیکا بسیار بیشتر می کند.قهوه روبوستا بیشتر در کشورهای ویتنام، برزیل، اندونزی و هند کاشته می‌شود.

قهوه لیبریکا

قهوه لیبریکا (یا قهوه لیبریایی) گونه ای از گیاهان گلدار در خانواده است که از آن قهوه تولید می شود.بومی آفریقای غربی و مرکزی از لیبریا تا اوگاندا و آنگولا است و در فیلیپین ، اندونزی ، سیشل ، جزایر آندامان و نیکوبار ، مالزی نیز رشد می کند.دانه های قهوه لیبریکا بسیار بزرگتر از دانه های محبوب عربیکا و روبوستا هستند. غلظت کافئین لوبیا لیبریکا با 23/1 گرم در 100 گرم کمترین میزان در بین سه گونه است ، در حالی که عربیکا 61/1 گرم در 100 گرم و روبوستا 26/2 گرم در 100 گرم کافئین دارد. این قهوه دارای طعمی خاص و عطری مشابه چوب می باشد که خود را از دیگر قهوه ها متمایز می کند و به دو صورت لایت ( سبک ) و دارک رست می شود و طعم های جذابی نیز برای دوست داران قهوه ایجاد می نماید.

قهوه اکسلسا

اکسلسا از نظر فنی عضوی از خانواده لیبریکا است ، اما گونه های آن در واقع کاملاً متمایز هستند. مانند قهوه لیبریکا که در بالا توضیح داده شد ، اکسلسا در درجه اول در جنوب شرقی آسیا رشد می کند و فقط بخش کوچکی از تولید قهوه در جهان را تشکیل می دهد. اکسلسا دارای طعم ترش و میوه ای تر است.